Friday, 27.04.2018, 01:56:34
Ми за свободу слова
2007-08-29 01:13:53

День Незалежності Норманської Демократичної Республіки

Хроніка подій дня незалежності 2007 року. Автор Шльома [Real I.R.A.]

1. День Незалежності

Прекрасний сонячний день. 24 серпня 2007р. День Незалежності Норманської Демократичної Республіки. Коли почули по радіо звернення сільванського короля до народів Сільванії і Норманії, вперше важко було повірити. Ми - незалежні, по-справжньому. За тридцять три роки існування держави ми нарешті стали незалежні від довгих років війни, яка оповила країну, війни, яка, здавалося, втратила свою мету і яка вижала з обох народів всі соки, забрала найдостойніших. Нарешті, король Сільванії припинив безглузде кровопролиття ... важко повірити, але факт: війні - кінець.

Що ж, лірику - в сторону. День незалежності ознаменується парадом і приїздом президента, а значить для нас, з бюро служби безпеки, безсумнівно, знайдеться робота. Відпочивати не доведеться. За тиждень до дня підписання пакту про перемир'я і параду, отримали останні настанови бюро: нам доведеться забезпечити безпеку містечка, де проходитиме урочиста зустріч президента з ветеранами обох сторін. Відразу серед наших у бюро виникло питання, на яке відповіді ніхто не мав: чому парад організовують у невеликому містечку під Азуром, повністю відданому під резидентні поселення військовослужбовців, приписаних до локальної військової частини неподалік? Всі спроби отримати відповідь на це запитання, яке червоточило всіх СБ-шників, наштовхувалися на неприступну стіну служби канцелярії президента, і відповідь - єдина: «рішення - прийнято і обговоренню не підлягає». Всі розуміють, що ідея невиправдано небезпечна, однак розводять руками і в міністерстві, але, схоже, змінити щось вже ніхто не в силі. Єдине, що може зробити бюро - повідомити канцелярію про свій протест, проте результату ми вже не отримали і у п'ятницю нам таки доведеться попотіти над роботою...

2. Луі Харві Оссі

Війна перетворила Норманію на суцільну військову машину, де навіть у початкових шкільних класах обов'язковою дисципліною є військова підготовка. Постійний військовий стан, техніка на вулицях столиці. День, коли президент може зняти військову форму, безсумнівно для нього самого - свято.

Незвично дивитися в обличчя людей, які ще нещодавно стріляли в тебе з протилежного окопу. Ветерани. Ще тільки у травні під час ендомського інциденту, вони були готові перевести на нас тонни кулеметних лент. А сьогодні - усміхаються. Можливо для молодих норманських солдат ці усмішки і є вісником миру, та тільки не для нас, хряків. Під щасливою маскою чітко читається ненавість і хотів би я дописати туди ще і страх, та сьогоднішні обставини не дозволяють.

Площа повністю вкрилася різнобарвними прапорами. Парад. Галас і шум вмить припинився і доблесні воїни обох держав вишикувалися, голосно, з відлунням ехо, стукнувши каблуками. У світлі сонця виблискують начищені парадні форми і медалі. Зазвичай схожі паради проводяться при зброї, однак, взявши до уваги присутність сільванської сторони, від традиції довелося відмовитися, ризик повинен бути зведений до мінімуму. Тишу розрізають тільки різкі звуки полотен прапорів, що ровиваються на вітрі. Почалися промови державних лідерів. Серед них - промова нещодавно обраного міністра оборони, Бороди, в минулому державного головного лікаря, а пізніше - міністра охорони здоров'я. Нарешті на площу виходить президент. Білий костюм різко виділяється з-поміж парадної форми військовослужбовців. Супроводжують президента два офіцери, більше схожих на командос, аніж на тілоохоронців, озброєних до зубів, з відділу охорони канцелярії президента при бюро. Промова Мітіча голосним ехом роздається на площі. Мені в цей час не до промови, прикривши рукою навушник, я слухаю невпинний потік інформації з докладами про стан ситуації зі всіх участків, передаю свої дані. Раптом, на здивування всіх, президент наближається до військовослужбовців. Цього немає у розкладі, нестандартна ситуація. Нажаль, пізно вирішувати зараз, хто винний і чому дозволено відхилитися від чіткого сценарію, потрібно чітко дотримуватися процедури спостереження, канал розривається від рапортів. До вбивства президента залишається ще одна хвилина...

Ніхто не помітив, як репортер з групи CNT потягнувся за пістолетом. Слід відзначити, що всіх репортерів дотошно оглядають перш ніж допустити до роботи під час такого роду міроприємств. Наявність зброї в репортера в цей момент може означати тільки одне - він її отримав вже тут, на площі. Невже зрада? Заговор? Думати не час! Пролунало три постріли, перш ніж будь-хто зміг зреагувати...

Крики! Я біжу до тіла президента, якого вже накрило собою двоє наших, що добралися до нього раніше. Паніка! В ефірі - суцільний бардак! Ще постріли! Автоматна черга! Озираюся, бачу окровавлене тіло репортера на землі, неподалік - камера і пістолет. Тілоохоронці президента, щойно пристрелившого нападника, лихоманно озираються довкола, шукаючи будь-яку іншу небезпеку. Крики! «Всі в казарму!» Оплески! Хаос! Президент - живий! Важко поранений, але живий. Важко це пояснити, але зараз всі дії відбуваються автоматично, майже рефлекторно. Ми піднімаємо президента і евакуюємо його в безпечние місце. Штовханина, паніка! Площа перетворилася начебто на потривожений мурашник. Але через хвилину - пуста, лиш тіло репортера і оціплення по периметру рядовими бійцями СБ...

... Пройшла година. Паніка розсіялася, потрохи приходимо до тями. Ми на екстенному бріфингу офіцерів СБ. Міністр оборони Борода докладує про стан державного лідера. Президент - смертельно поранений і перебуває у комі.

Вбивцю ідентифіковано, це - 35-и річний журналіст CNT Луі Харві Оссі. Детальнішу інформацію вже в цей час обробляють інформаційний та антитерористичний відділи. Віддано наказ про початок допитів. Ми починаємо з норманських військовослужбовців, яких групами приводять до зали, нашвидкоруч переобладнаної для допитів. Інша група - відправлена до резиденції сільванських «гостей». Однак прибувших до тимчасової резиденції сільванських ветеранів офіцерів СБ чекав справді несподіваний сюрприз - будівля виявилася порожньою ... Пізніше, під час обшуку, тіла охоронців резиденції було знайдено у підвалі...

3. Штурм

Оголошена надзвичайна ситуація. Найближчі військові частини приведені до бойової готовності. Ніхто цього не говорить в голос, але всі розуміють - мир між Норманією і Сільванією тривав недовго і фактично ми зараз знову у стані війни. Президент у комі і нікому зараз зайнятися політичним аспектом цієї проблеми. Діяти треба рішуче і негайно. Сільванські диверсанти намагаються покинути країну і потрібно уникнути цього будь-якою ціною. Згодом отримуємо шокуючі дані: ворог відступив до колишнього королівського палацу, тепер - резиденції сільванського посла. Чому вони не тікають? Чому вирішили укріпитися і тримати оборону? Можна припустити, що вони отримали відповідний наказ, але все це дуже дивно.

24.08.2007 17:00

Що ж, наша задача - провести розвідку. Висилаю оперативну розвід-групу на місце дислокації ворога, провести спостереження і зібрати якнайбільше інформації про розміщення ворожих сил перед підходом основної групи підтримки. За цей час проводимо структуризацію сил, які маємо в наявності вже зараз. Неповна рота. Поки інші війська мобілізуються і перекривають прикордонні застави, ми повинні заблокувати рух сільванських диверсантів на території Норманії.

24.08.2007 17:30

Отримую перші розвід-дані. Вирушаємо основною групою на місце дислокації ворога. Рухаємося обережно, не відстаючи, але відпустишви вперед на декілька кілометрів розвід-групу.

24.08.2007 18:00

Контакт! Сільванці зайняли ресторанний комплекс неподалік королівського палацу і обстріляли нас на підході. Якщо ще до цього моменту можна було засумніватися у причетності Сільванії до замаху на президента, то тепер, принаймі, у це було дуже важко повірити. Наказую відкрити вогонь і стріляти на ураження. Ціль - захопити комплекс за десять хвилин. Кулеметна точка, встановлена на західній позиції комплексу, швидко відтиснула ворога, а решта сил, притиснувши з північної стіни, змусила сільванців покинути будівлю і відступити через підземний бункер.

24.08.2007 18:30

На території комплексу розгорнути польовий штаб. Розставлено периметр і патрулі. Вислано три розвід-групи: Ромео - бункер і територію на ним, Віктор - західну позицію, Майк - тиловий обхід з лівого флангу і в перспективі - південну сторону. Наказ всім - провести розвідку боєм.

24.08.2007 19:00

Штурм! Група Віктор на західній стороні вступила в контакт, атакуючи головний вхід. Наказую групі Майк підтримати з півдня. Штаб демонтовано і решта сил підступають з півночі. Частину групи забираю з собою і в обхід по лівому флангу пробуємо вдарити з єдиної ослабленої позиції - сходу. Мушу визнати, ворог здаватися не збирався. Кулеметна черга, відкрита з вікон будівлі східної сторони, прошивала кущі наскрізь, моментально поранивши мене і ще одного бійця. Мене протягнули з десяток метрів по землі і ожиннику до нашого медика. Професійно накладений бандаж і укол морфію зупинив кровотечу і поставив мене на ноги. Поранення - несерйозне, можу залишатися в строю. Пошкоджена радіостанція, працює тільки на прийом.

24.08.2007 20:00

Отримую наказ від генерала зупинити штурм. У це просто не віриться! Ми майже взяли резиденцію! Наказ - відступити! Другий польовий командир Фішка передає наказ командирам груп. Схоже, що здоровий глузд не полишає нікого і я чую в ефірі прохання про підтвердження наказу від іншого офіцера СБ. Наша школа! Прикро це робити, розуміючи реальну можливість взяти будівлю до сутінок, але я змушений підтвердити наказ. Я не знаю, що там вирішують на горі, але, здається, окрім трупів ворога, генеральному начальству потрібно ще щось у цій резиденції. Чому б не поставити нас до відома? Ненавиджу темні ігри уряду! Відступаємо на північну сторону, підтримуємо своїх бійців і прикриваємо відступ. Невдовзі знову отримую наказ, на цей раз, він вже мені подобається - «Взяти резиденцію!» Схоже наверху справді вирішують якісь політичні штучки, але мені не до них. Вперед! Всі сили - вперед! Намагаємося з невеликою групою пробратися всередину через підвал з західної сторони ... Підходимо до входу в бункер і ... це сталося миттєво ... Автоматна черга з правої сторони! Невже пропустили?!?! Я бачу, як падають один за одним мої комради, сам падаю на спину, лихаманно тримаючи автомат і готовий продати своє життя подорожче. Сільванці, ми їх таки пропустили з правого флангу! Відкриваю вогонь, посилаючи на той світ одного «синього». Кулі прошивають мене ... повіки змикаються ... тепло ... і тиша ...

24.08.2007 21:00

Приходжу до тями в польовому госпіталі. Невже живий? Так, я - живий! Серед маси поранених ходять слухи про те, що резиденцію взято. Ми це зробили. Невдовзі я вже стою на ногах завдяки чудо-препаратам...

4. Облога

Виписка з госпіталю була радісною новиною для мене і для бійців, які вже рвалися в бій. Сільванці відступили з резиденції при натиску наших сил. Командування вирішило взнати, що так ревносно утримували «сині» в посольстві.

24.08.2007 22:00

Повертаємося з групою виписаних з госпіталю до резиденції. Повсюди наші. Одні ставлять барикади, інші обшукують приміщення. Схоже, нам доведеться тут обшарити все. На бріфінгу взнаю, що сільванці відступили, але укріпилися неподалік бункера. Наші сили вже не такі потужні, які були при штурмі і нам ледве вдається тримати периметр. Схоже, що у «синіх» на рахунок резиденції справді якісь плани: довкола будівлі помічені засади. Якщо їм прийде в голову атакувати резиденцію і намагатися її відбити, це буде їхній останній день. Наказую повимикати ліхтарі, щоб уникнути снайперсього вогню. Невдовзі декілька разів було чути постріли у напрямку будівлі, та все марно - стріляли навгад.

24.08.2007 23:00

Із західної сторони помічено рух. Наближаються двоє бійців до центрального входу. Невже йдуть на переговори? Віддаю тривіальний наказ перевірити приналежність стороні, хоча цього можна було б і уникнути, так як бійці роблять свою роботу сумлінно ... Ввімкнуто ліхтарі, сам пробую перевірити шеврон, ні би наші, здалеку щоправда не видно, та бійці з опущеною зброєю не викликають до себе надмірних підозр. Відходжу перевірити стан оборони на лівому крилі і раптом !... постріли в холі! Бійці, яких ми пропустили - сільванці, схоже вони самі не розуміли, що робиться, і заблукавши неподалік поверталися до будівлі посольства, ще думаючи, що воно під владою сільванців. Помилка в обороні! Нам це коштувало дешево - одним пораненням, та могло б обернутися справжньою трагедією, якби самі диверсанти були б освідомленні, хто знаходиться в будівлі.

24.08.2007 23:30

Сидіти в оточенні сільванців мені явно не довподоби. Над бункером з північної сторони помічені ліхтарі, там щось відбувається. Потрібно рухатися, хоча б спробувати прорватися чи заслати розвідку в тил. Після обговорення з командуванням, вирішено послати дві групи: одну - в бункер, іншу - на територію над ним. Та не встигла наша розвід-група вийти з будівлі, як помітила рух в зеленосмузі неподалік, а на рапорт про помічений рух, була сприйнята за ворога і обстріляна нашою ж обороною. Розбор польотів робити немає коли, вирішено зробити вилазку зі сходу, та ситуація там повторюється. Схоже, нас оточили і не дають вийти з будівлі. Ми, розуміючи, що переважаємо в численності, не можемо нічого вдіяти без суттєвих втрат або ризику знову здати позицію на резиденції. Сільванці діють блискавично і скориставшись покровом ночі, зрівняли недолік різниці своєї чисельності в порівнянні з нами... Тим часом з бункера повернулися наші, поранені.

25.08.2007 00:00

Потрібно діяти. Я наказую зняти оборону південної сторони і правого крила і вислати їх, як ударну групу із заходу будівлі. Та не встигла ми перегрупуватися, як почалася атака. Аката! Нас атакують з головного входу і підвалу! Невже сільванці настільки сміливі, що ризикнули провернути атаку та ще й з незручних для них самих позицій. Я не можу розцінити даний маневр ніяк інакше, як відволікання уваги. В будівлю полетіли гранати, світло пронизило темноту кімнат і кулі почали прошивати коридори будівлі. Шум і крики! Я намагаюся тримати ситуацію під контролем.

25.08.2007 00:30

Сільванці почали відступ з позицій. Моя підозра щодо відвідного маневру і атаки справдилася. Командування віддало наказ евакуації і всіма силами вдарити у фланг противника. Що ж, непогано, у всякому разі краще, аніж сидіти, склавши руки. Виходимо через східну сторону резиденції, вмикаємо ліхтарі і двома групами рухаємося вздовж північної стіни. Контакт! Сільванці залишили нам сюрпризи, але ми їх швидко виносимо під нуль.

Наздогнати відступавшого ворога не вдалося. Як виявилося пізніше, сільванці здійснили вивіз секретної документації з прилеглих до резиденції архівних бункерів. Ось що так хотіло захопити наше командування і їм це не вдалося. Що ж, ми програли бій, але у цій війні за нами ще залишається останнє слово...

5. Прорив

Шукати сільванських диверсантів вночі було безглуздо. На території всієї провінції огошено військовий стан, найближчі поселення евакуйовано в межах звичної процедури. Кордони закрито і підсилено гарнізонами регулярної армії. „Сині” просто-напросто будуть змушені прориватися через застави у Сільванію, це всього лиш питання часу. Так, звісно, бійці там не з простих, можуть місяць перебувати на ворожій території без відповідної провізії і засобів виживання, користуючись всім, що підвернеться під руку. Мушу визнати, в даній справі вони дадуть фору навіть хлопцям з відділу розвідки бюро. Нерідко на території Норманії виловлювали таких „засланців”, які подовгу проживали серед сільського населення. Ловили в моменти, коли ці „командос” припускалися помилки, часто з документами тощо. У мирний або відносно мирний час їх обмінювали на норманських в’язнів або віддавали за викуп. Таким чином Норманія сама здійснювала „природній” відбір сільванських елітних диверсантів. Що ж, тепер, за відповідних умов, їх чекає розстріл, у найкращому випадку –утримання в таких установах, про існування яких знають лише привілегійовані службовці бюро і мабуть одиниці у міністерстві оборони. Такі в’язниці-лабораторії з їхніми технологіями в області психології можуть перетворити людину на жабу, та так, що він сам буде у це свято вірити, або ж поставити його в ряди норманської армії. Такі часто з’являлися в саперних батальйонах і добровільно йшли по мінним полям, розміновуючи шлях. Довго вони не жили, якщо не підривалися на міні, то сходили з розуму через деякий час. Службовці завжди дивувалися з них, складаючи легенди про психів зі штрих-кодами на потилиці. Не дивувалися хіба у вищих кругах бюро СБ, роблячи відповідні висновки і вдосконалювавши свої методи. Така була плата Сільванії за тридцять три роки репресій, свого роду – імунітет на „інородні тіла” на території держави. У самій Дампі не знали про прогрес норманських вчених у цій галузі, адже все починалося з примітивного Інституту Прикладної Психології, утвореного у 1968 в провінційному Азурі і надії на який великих не покладали. Максимум, що могла заволодіти королівська служба безпеки – розвід-дані, які до того ж часто підкидалися...

За цими роздумами я зібрався і прибув до бріфінг-залу. Поки сільванці на території Норманії – розслаблятися не доведеться. Міністерство вже веде розслідування і переговори з сільванською королівською службою. Та поки політики роблять свою роботу, ми, армія, будемо робити свою. Настанови прості – укріпити прикордонні стратегічні точки: залізно-дорожний вузол, нафтову вишку і прикордонне КПП гарумської провінції. Вихід на позиції – негайно.

25.08.2007 09:30

Вирушив у складі роти механізованої піхоти військ третього ударного полку дивізії імені Гечевари, дислокованого неподалік. Хлопці знають свою роботу, повз них і миша не просковзне. Якщо варто було укріпити стратегічно важливі точки, то ці бійці зі своєю вогневою потужністю – те що треба!

25.08.2007 10:00

Розгружаємося на позиціях. Основні сили – на ЗД-вузол та вишку, одне відділення – на КПП для забезпечення контролю пересування транспорту. Сам інструктую роботу КПП, другий офіцер Фішка – контролює укріплення позицій на стратегічних точках. Починається звична процедура і рутинна робота: фейс-контроль, перевірка документів всіх проїзджаючих, перевірка багажу. Цивільні трапляються рідко, оскільки суміжні села виселено. Частіше – військовослужбовці-грибники. Перевіряємо кожний транспортний засіб. По обстановці ніщо не говорить про те, що на території вештається рота ворожих диверсантів.

25.08.2007 11:00

Помічено рух колони військового вантажного транспорту. Зв’язуюся з командуванням, говорять, що у зоні не повинно бути пересування наших військ. Дивно. Колона зупиняється на першому шлагбаумі, спереду колони – вантажний хамер і на передньому сидінні – військовослужбовець. Підходжу ближче і командую бійцю перевірити кузов. Офіцер на сидінні пасажира демонтрує посвідчення СБ Норманії. Я готовий підійти і перевірити документи, та раптом !! ... лунають постірли! Солдат, що відкрив кузов автомобіля, падає на землю і зі всіх транспортних засобів висаджуються, як по команді, сільванські солдати. Я, миттєво зрозумівши, що сталося, кидаюся назад під потужним вогнем прикриття бійців на КПП. Лунають вибухи гранат! Крики! Хаос! Я відступаю на дальний шлагбаум! Назустріч вже рухається бойовим порядком мобільна група! Вибухи! Постріли! Затята бородьба за КПП, сільванці пробують прорватися, та малочисленна група, локалізована на КПП утримує їх з останніх сил. Чисельність ворога точно невідома, вони все продовжують і продовжують вистрибувати з кузовів вантажівок! Підтягнути наших, швидко і водночас неможливо. Краще залишити КПП і перегрупуватися. Я наказую відступити і зайняти позиції на барикадах за КПП.

25.08.2007 11:30

Ми здали КПП. Ціною декількох десятків „синіх”. Наших полягло з півдюжини. Непогано для такого прориву. Біля КПП палають вантажівки, з нашого боку – відкриті порожні обстріляні легкові авто цивільних, які появилися так невчасно. Потрохи починаємо оговтуватися. Що трапилося? Чому ворог пробував прориватися напролом? Чому не дочекався ночі? Звідки у нього наш транспорт? Звідки норманські документи? Надто багато питань. Їх будуть вже вирішувати в центрі аналізу інформації бюро.

Зараз – потрібно діяти! Сільванських бійців залишилося всього з десяток. Вони засіли у бункерах КПП і, схоже, відступати не збиралися. Та і відступати їм немає куди. Якщо зараз стрімко і злагоджено вдаримо, то відіб’ємо позицію без суттєвих втрат. Я наказую зачистити точку. Сам йду вперед. Одна група Ромео – на правий фланг, через лісосмугу, інша, з бійців Віктора – на лівий для фронтового штурму. Сам, з декількома бійцями Ромео, прикриваючись за палаючим транспортом, підтримую вогнем групу Віктора. Шальна куля! Нехай йому! Дзвін прошиваючих наскрізь обшивку вантажівки куль і ... різкий удар в плече! Я падаю на землю! Біль! Нестерпна біль і занімівша рука, я випускаю з рук зброю! Медик! Медик! ... Ніхто не спішить на допомогу! Медик! Чую ззаді: „медика офіцеру СБ!” Медик. Вже тихіше ... медик ... від болі втрачаю свідомість...

25.08.2007 12:00

Я у госпіталі. Нашвидкоруч змонтований польовий шпиталь неподалік бойових дій. Проснувся від одного вдоху нашатирного оспирту. Кулю вийняли і нашпигували чудо-препаратами. Мені не сидиться на місці. Я забираю з собою ще групу і вирушаю на точку.

До того часу там вже повністю відбили КПП. Офіцер Фішка знає свою роботу не гірше інших і вправно, майже ідеально відбив точку. Розподіляємо сили заново. Вдруге віддати КПП ніхто не збирається. Аналізуємо бій, рахуємо втрати.

25.08.2007 12:30

Знову помічено рух транспорту. На цей раз ворог висаджується неподалік і круто огинає на лівий фланг зі сторони поля. Штурм сільванцями з цього боку – виключений, а от глибокий обхід лісосмугою в тил – реальний. Я надаю наказ групі Віктора розгорнути лівий фланг від вишки до КПП. Майк – зайняти правий фланг і передову позицію. Ромео – саме КПП. Докладую обстановку в штаб. Відповідь не заставила себе чекати: сільванська група зайняла укріп-район поблизу населеного пункту. У них – заручники, офіцери СБ Норманії. Справа набуває цікавого розвитку! Невже „сині” будуть торгувтися за своє життя? Отримую наказ: зачистити і відбити укріп-район, підійти незаміченими, щоб виграти для наших полонених і переговорщиків час, вдарити несподівано.

Залишаю групу Ромео на КПП, щоб по команді підійшли до точки з півдня. Всіх решту забираю з собою і здійснюємо марш-бросок на північну сторону точки, де з-під самого лісу плануємо вдарити. По дорозі проводимо спостереження за позиціями ворога.

25.08.2007 13:00

Вогонь!!! Групі Ромео – атакувати з півдня! Групі Майк – з лівого флангу, зі сходу. Решта, основна ударна група – прямо по напрямку, зачистити територію! Бій тривав двадцять хвилин. Оперативно, без суттєвих втрат ми зайняли точку, вчасно проникнувши через огорожу на територію і прикривши правий фланг вогнем, який в той час також під прикриттям димів, замкнув ворога і вичистив під нуль територію. Ще деякий час тривала перестрілка за вишку в центрі укріп-району, та винести її – було питанням часу.

25.08.2007 13:30

На поле і прилеглий ліс повернулася тиша. Лиш гора трупів і важкий дим над укріп-районом свідчили про минулий бій. Проте, ніхто не радів. Залишилася малочисельна група „синіх”, замкнувшись у бункері в центрі з офіцерами СБ Норманії. На місце прибув переговорщик, але після короткого психоаналізу заявив: терористи неврівноважені, на переговори не йдуть, заручники, скоріш за все, вже мертві. Наказ – взірвати бункер.

Після довгих спроб відкрити бункер, надаю наказ командиру групі Майк Тімуру взяти будь-якою ціною за п’ятнадцять хвилин! Виконання наказу не довелось довго чекати. Пролунав вибух гранати, вміло закинутої всередину...

Ексертиза тіл пізніше не виявила серед бійців, захопивших бункер, вогнестрільних поранень. Всі офіцери СБ Норманії були живими на момент вибуху. Зрадники? Як таке може бути? Всі офіцери регулярно проходять психологічне обстеження. Тепер зрозуміло, чому вони не торгувалися, зрозуміло також, що ми маємо справу не з неврівноваженими противником, а із заплутаними політичними іграми. Невже черви корупції добралися до норманської демократії? Страшно подумати, що може приховуватися наверху і які можуть бути наслідки всіх цих подій. Тим не менше, незрозумілими залишаються запитання: чому ворог не дочекався ночі і під її покровом не намагався перетнути кордон? Чому зайняв укріп-район, завідомо знаючи, що йому там не протриматися?

Запитання, запитання, запитання...

6. Зрада

Брифінг офіцерів СБ. Тема номер один – факт присутності норманських офіцерів серед сільванських рядів. Новина шокувала всіх, кому був дозволений доступ до такого роду інформації. Справа набула незвичного характеру і, відверто кажучи, бюро не володіє схемами дій у схожих ситуацій. Доводиться приймати нестандартні рішення, щоб сповільнити ажіотаж навколо скандалу. Серед таких дій – рішення про повне блокування даних на рівні бюро, інформація про зраду офіцерів Норманії не повинна потрапити у міністерство ... до певного часу. Важко уявити, які наслідки настануть, попади такі слухи в круги канцелярії президента. Бюро зараз в цілях самозбереження гальмуватиме розповсюдження інформації, можливо навіть надаючи фальшиві дані, а в момент оприлюднення реальних фактів, а цей момент настане безсумнівно, забезпечить звітами про результати власного розслідування. А розслідування це буде дуже непросте: комусь доведеться відповідати за скоєне, полетять голови і благо, якщо навіть після всього цього бюро, як організаційна структура не буде промите по всіх паралелях та вертикалях. Тут я, мушу признатися, ловлю себе на приємній думці, що всього лиш діючий агент національної безпеки та виконуючий обов’язки польового командира у зв’язку з оголошенням надзвичайного стану. Я не заздрю зараз всім високопосадовцям бюро, хоча і самому доведеться пасти жертвою допитів...

Брифінг був перерваний, коли до зали зайшов комендант, передаючи рапорт. Новина шокувала всіх, хоча, здавалося, сьогодні здивувати комісію вже було важко: численна кількість бійців зі спеціального диверсійного батальйону дезертувала! В даний час відбуваються пошуки безвісти пропавших бійців. Рішення було прийнято негайно: заблокувати розповсюдження даної інформації, припинити мобілізацію основних військ для уникнення повторення ситуації до моменту завершення розслідування, підсилити прикордонні застави. Бюро могло врятувати тільки одне: сільванці, що ще залишилися на території провінції, а також група колишніх норманських солдат, що, найбільш імовірно, спробує примкнути до них, будуть далі йти напролом, намагаючись покинути територію Норманії. За таких умов, Норманія, знищивши зрадників і диверсантів, а пізніше провівши повне розслідування справи, зможе стабілізувати ситуацію. Інакше – ... ні, про інакше краще не думати ...

Важко сказати, чому саме, але Норманію береже Бог. Ніхто не знає, чим керувалися „сині”, але вони таки пішли ва-банк...

25.08.2007 17:00

Ми з офіцером Фішкою прибули на західну прикордонну заставу. Наша задача – перевірити боєготовність гарнізону, віддати відповідні накази. Особливих надій на якісь заворушення не було і, виконавши свою місію, ми мусіли повернутися в штаб.

Якщо війна і потріпала Норманію, то це абсолютно не стосується західної прикордонної зони. На захід від кордону простягаються болота і ліси, а тому Сільванія ніколи не розгортала наступу із даного напрямку. Життя тут, здавалося, завмерло... Прикордонна застава, що розтягнулася на півкілометра вздовж болота, більше нагадувала село аніж гарнізонний блокпост: рибалка, шашлики ... Торгівлі через дану точку не проводили, а тому прикордонники, виловлюючи окремих „торгашів”, легко знаходили застосування контрабандним товарам. Сільванська горілка і м’ясопродукти користувалися найбільшою популярністю, одяг і взуття – „пропускалися”, а дешева електроніка – поверталася назад на „батьківщину”. Такий стан речей задовільняв СБ повністю.

Напривелике моє здивування, я застав прикордонників в повній бойовій готовності! І хоча, як мені було повідомлено, нещодавно було конфісковано партію алкоголю та сала, норманські бійці проводили час в момент мого прибуття, перебираючи і начищаючи зброю. Мабуть, звістка про надзвичайну ситуацію змусила зрозуміти всю серйозність конфлікту і відкинути зайві справи. Справжній патріотизм!

Ми віддали настанови командирам груп про дії в разі входження в контакт із сільванськими дезертирами і ввели в курс справ, принаймні тих, які слід було знати.

25.08.2007 18:30

Група бійців з норманськими і сільванськими розпізнавальними знаками вийшла на південну точку застави! Даний блокпост вважався найбільш неперспективним в плані атаки, тому ми не віддавали спеціальної уваги на його оборону. Даною перевагою розумно скористався ворог. Групу супроводжувало пару офіцерів СБ Норманії, які запропонували малочисленому гарнізону блокпосту перейти на бік Сільванії. Норманські прикордонники відмовилися від пропозиції та перш ніж почати бій, ворог стрімко відступив у напрямку основного блокпосту. Все це пролунало в ефірі, і мені нічого не довелося пояснювати командирам груп, які прослуховували даний канал. Висновки вони зробили самі, а ці висновки були справедливими: серед норманських офіцерів СБ є зрадники! Я помітив, як бійці почали коситися в мою сторону і зрозумів, що ситуація вийшла з-під контролю. Про благополучний відступ в штаб мови йти не могло, але і моє перебування на території застави стало, м’яко кажучи, безкорисним. Гарнізон, діючи вже самостійно, зайняв оборону.

25.08.2007 19:00

У напрямку до блокпосту помічено рух - двоє чоловік. Підпустивши ближче, бійці розпізнали в них норманських офіцерів. Чітко відданий наказ – брати живими був виконаний незабаром. Полонені пропонували або перейти на бік Сільванії, або пропустити групу через кордон. В протилежному випадку вони чи їхні сподвижники в Азурі були готові оприлюднити скандальний пакет інформації з начебто компрометуючими фактами діяльності бюро і канцелярії на протязі останніх десяти років. Навіть, якби я міг вести з ними переговори, командири груп не довірилися б моєму рішенню, і цілком справедливо, не стали слухати їх. Удари в потилицю, які звалили з ніг непроханих гостей дали чітко зрозуміти: заставу не здадуть!

25.08.2007 19:30

Частина бійців підійшло зі сходу, інша – в обхід із північної сторони через густі чагарники, пробуючи таким чином провсковзнути повз заставу і добратися до сільванської території. Я повернув до себе довіру, отримавши дозвіл на підтримку вогнем оборони застави. Відступати вже було нікуди: у нас в руках двоє офіцерів-зрадників, яких живими ніхто нікому не віддасть, група диверсантів та перебіжчиків, було очевидно, поляже тут разом з нами, а факти, про які нещодавно згадували полонені, а вони мабуть таки існують, будуть оприлюднені.

25.08.2007 20:00

Основні сили противника розгромлено ціною великих втрат норманських солдат. Завдяки групі Ромео південної точки застави, ворог був атакований ззаду. Бійці-прикордонники розтягнулися по периметру, виловлюючи рештки атакуючої групи. Я віддавав наказ брати зрадників живими, проте це було неможливо. Одних жорстоко розстрілювали, караючи за зраду і тримаючи в серцях спогади про замах на президента, інші – підривали себе на гранаті, не здаючись в полон...

25.08.2007 20:30

Я з малочисленою групою залишив блокпост і підійшов до дороги, де зав’язався бій із залишками груп Ромео і „синіми”. Я віддав накази повністю зачистити територію, проте ворог тримався до останнього. Один з наших, бойовий плавець, перепливаючи водоймище з берегу на берег, підтримував вогнем основні сили з найнесподіваніших для ворога сторін. Багато наших пали раненими, проте медиків чекати вже не доводилося. Довелося добивати стогнавших і благаючих про допомогу норманських солдат, щоб полегшити їхні муки.

25.08.2007 21:00

Ворог укріпився в лісосмузі близь болота. Ми вирішили кинути всі мобільні сили, щоб поставити крапку у цій історії. Невелика група, перекинута на лівий фланг атаки, швидко розрідила під вогнем противника. Наші все стрімкіше перекидали групи людей із застави до дороги, та ворог не здавався. Кінець цьому був очевидний і логічний: жодного сільванця чи зрадника не залишиться в живих. От тільки яка ціна такої перемоги?

Я спостерігаю, як наші бійці все ближче і ближче підходили до позицій ворога, залишивши мене позаду. Повністю використаний боєкомплект змусив мене зайняти позицію з тилу фронту і подеколи віддавати накази.

... Я навіть не зрозумів, що сталося, коли різкий удар в груди збив мене з ніг. Ні болю, ніяких інших чуттєвих ознак, тільки вологе тепло, що різко розповсюджується під сорочкою. Я пробую розстібнути її, та пальці перестали слухатися і злипла від крові матерія не піддається. Я відчуваю, як перестаю дихати, так, ніби ніколи і не вмів, у вухах з’явився шум і кожен удар серця голосно віддає в голові. В очах починає марніти, наче покриваючи пеленою повітря над гладкою поверхнею озера, а можливо це просто туман, що піднявся над теплою водою. Неподалік роздаються постріли автоматичної зброї і крики поранених, зрідка з лісу за озером видно спалахи, та звук все приглушується. Я повертаю голову і останнє, що бачу - червоне, побагровіле від заходу сонця небо, на фоні якого крізь туман чи пелену, що покриває мої очі, - силуети дерев, темні і нерухомі, засинають разом із полеглими на полі бою і цим днем і звуками пострілів ... щоб завтра знову бути свідками нескінченної історії, назва якій – війна...

(присвячується всім полеглим норманським солдатам)

Архів новини

 « Серпень 2007 » 
ПВСЧПСН
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Курси валют

100 CNY 3732.3675 -0.7564
100 CHF 23985.5121 -5.6138
100 SEK 2749.3875 -1.6576
100 CZK 1127.7108 -0.3984
100 GBP 32979.3903 0.9916
1000 HUF 918.3204 -0.1696
100 TRY 5799.4083 4.2679
100 KZT 71.9901 -0.0526
100 XDR 34079.6511 -7.8403
100 SGD 17796.3255 1.2809
10000 IDR 170.1045 0.0280
100 RON 6172.3854 -3.2772
10 RUB 37.7091 -0.0645
100 NOK 2969.4573 0.1029
100 NZD 16706.4381 -1.3579
100 ILS 6602.3973 2.3621
100 MDL 1428.4269 -0.3269
100 MXN 1257.3666 1.8457
100 HRK 3869.9442 -1.5039
100 CAD 18392.2713 5.2095
1000 IRR 5.6205 -0.0010
1000 INR 3536.5221 0.7051
100 PLN 6781.1733 -4.3465
1000 JPY 2161.8909 -0.4173
100 EGP 1338.8904 -0.2052
100 EUR 28725.0489 -9.3938
100 USD 23607.0423 -4.0498
100 DKK 3855.2454 -1.3761
100 HKD 3008.0790 -0.5210
1000 KRW 219.1833 0.1144
100 BGN 14687.1099 -4.8030
10 BYN 1175.9427 -0.4826
100 THB 748.1259 -0.0497
100 AUD 17874.9531 0.0866

Погода Азур

27/04 Пт
Ніч
+10..+12°C
735 мм
З, 3-5 м/с
27/04 Пт
Ранок
+9..+11°C
737 мм
З, 3-5 м/с
27/04 Пт
День
+15..+17°C
737 мм
ПнЗ, 2-4 м/с
27/04 Пт
Вечір
+10..+12°C
737 мм
С, 1-3 м/с
надано gismeteo.ru

Світ коротко

Венесуела й Панама домовилися про повернення послів

Про повернення послів оголосив венесуельський лідер Ніколас Мадуро. Раніше Венесуела й Панама відкликали дипломатів через погіршення відносин.

Опубліковано фото із зустрічі Помпео й Кім Чен Ина

На фотографіях держсекретар США Майкл Помпео й лідер КНДР Кім Чен Ин потискують один одному руки на тлі інтер'єрів резиденції північнокорейського лідера.

Кількість жертв протестів у Нікарагуа зросла до 63 осіб

У Нікарагуа кілька днів тривали сутички поліції і мітингувальників, які виступали проти реформи соціального забезпечення.

Помпео офіційно вступив на посаду держсекретаря США

У четвер, 26 квітня, суддя Верховного суду Семюел Аліто привів до присяги державного секретаря Сполучених Штатів Америки Майкла Помпео.

У Держдеп призначать етнічну українку – ЗМІ

Експерт з питань зовнішньої політики Пола Добрянські може бути призначена на другу за рангом позицію в американському зовнішньополітичному відомстві.

Росіянам дозволили помітингувати проти Роскомнадзора

Міська влада столиці дозволили провести мітинг проти блокування Telegram і обмежень в інтернеті. Акцію погодили з участю до п'яти тисяч осіб.

Трамп відвідає Великобританію, але зустрічатися з королевою не буде

Візит глави Сполучених Штатів до Великобританії буде "робочим", а не офіційним державним, тому зустріч з монархом не передбачена.

У США стався вибух на НПЗ: 20 постраждалих

Вибух на нафтопереробному заводі в місті С'юпіріор штату Вісконсін було чути на відстані декількох кварталів. Постраждали, щонайменше, 20 людей, шестеро з них госпіталізовані.

Сенат США затвердив Майка Помпео держсекретарем

Кандидатуру колишнього директора ЦРУ США Майка Помпео підтримали понад 50 сенаторів зі 100 в американському Конгресі на засіданні в четвер.

В аеропортах Москви заборонили перевдягатися в туалетах і сидіти на підлозі

Відтепер не дозволяється перебування в московських аеропортах (за винятком готелів та капсульних готелів) довше за добу, якщо у пасажира немає квитка.

У Росії "добудували" дитячий майданчик за допомогою фотошопу

Чиновники районної адміністрації відзвітували про будівництво дитячого майданчика за допомогою фейкових фотографій. Там, де на фото красується новеньке гумове покриття - в реальності лежить сміття.

У Москві в бізнес-центрі завалилися конструкції, є постраждалі

У діловому комплексі в центрі російської столиці сталося обвалення конструкцій, що призвело до травмування, як мінімум, двох осіб.

Інтенсивна боротьба. Чим Росія атакує США в Сирії

Американські війська все частіше піддаються атакам з використанням засобів електронної боротьби. Преса називає Сирію полігоном для випробувань зброї майбутнього.

Україна хоче створити "кишенькову церкву" - МЗС РФ

Київ прагне заснувати повністю підконтрольну собі церкву, кістяк якої склали б абсолютно ніким не визнані розкольницькі структури, заявили в МЗС Росії.

У Білорусі "дармоїдів" зобов'язали повністю оплачувати компослуги

Нероби в Білорусі вноситимуть повну оплату за гаряче водопостачання, теплопостачання, а також газопостачання.

Росія не домовилася про своє повернення в ПАРЄ

Обговорення умов повернення Російської Федерації в Парламентську асамблею Ради Європи продовжиться 1 червня в столиці Хорватії.

Повінь в Ізраїлі: вісім дітей у критичному стані

Ізраїль потерпає від повені, рятувальники надають допомогу постраждалим. Декому вдалося самостійно вибратися з бурхливого потоку, у двох з них незначні травми.

У Чехії ліквідували "консульство" ДНР

"Почесне консульство" так званої Донецької народної республіки ліквідують відповідно до рішення Верховного суду чеського міста Оломоуц.

Китай прийняв на озброєння нові балістичні ракети

Ракета DF-26 здатна нести як ядерні, так і звичайні боєголовки на відстань до 4 тисяч кілометрів.

Представники РФ заявили, що відмовляються виконувати рішення ПАРЄ

Російська Федерація ніколи не буде виконувати санкції, затверджені Парламентською асамблеєю Ради Європи. Про це заявили представники РФ, що знаходяться у Страсбурзі.
  © Normanian Global 2007–2018 by nucleart.net 2007